اطلاعیه پذیرش نو‌دانشجویان مقطع کارشناسی ۱۴۰۲

اطلاعیه پذیرش نو‌دانشجویان مقطع کارشناسی ۱۴۰۲

۱۴ مهر ۱۴۰۲ | ۱۵:۱۶ کد : ۵۴۱۳ ثبت نام نودانشجویان
تعداد بازدید:۲۳۸۷۴
ضمن تبریک قبولی به دانش‌آموزان گرامی در کنکور سراسری ۱۴۰۲، و خوش‌آمدگویی به نودانشجویانی که در این دانشگاه پذیرفته خواهند شد، ثبت نام در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل شامل دو مرحله ثبت نام غیرحضوری (اینترنتی) و تحویل مدارک حضوری و طبق توضیحات زیر انجام خواهد شد. در مرحله اول، در ثبت نام غیرحضوری، کلیه نودانشجویان عزیز، باید طبق فایل راهنما، در سامانه آموزشی دانشگاه در آدرس https://Golestan.nit.ac.ir به صورت اینترنتی ثبت نام کرده و کلیه اطلاعات خواسته شده را تکمیل و تصویر کلیه مدارک خواسته شده را آپلود نمایند. (بعد از دریافت اسامی پذیرفته شدگان از سازمان سنجش، به نودانشجویان پیامک ارسال خواهد شد و فایل راهنما در همین اطلاعیه درج خواهد شد) اطلاعات تکمیلی را در متن اطلاعیه مطالعه نمایید.
اطلاعیه پذیرش نو‌دانشجویان مقطع کارشناسی ۱۴۰۲

اطلاعیه پذیرش نو‌دانشجویان مقطع کارشناسی 1402

ضمن تبریک قبولی به دانش‌آموزان گرامی در کنکور سراسری 1402، و خوش‌آمدگویی به نودانشجویانی که در این دانشگاه پذیرفته خواهند شد، ثبت نام در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل شامل دو مرحله ثبت نام غیرحضوری (اینترنتی) و تحویل مدارک حضوری و طبق توضیحات زیر انجام خواهد شد.

فایل راهنمای ثبت نام الکترونیکی در سامانه دانشگاه به آدرس https://golestan.nit.ac.ir

 1. ثبت نام غیرحضوری

در مرحله اول، در ثبت نام غیرحضوری، کلیه نودانشجویان عزیز، باید طبق فایل راهنما، در سامانه آموزشی دانشگاه در آدرس https://Golestan.nit.ac.ir به صورت اینترنتی ثبت نام کرده و کلیه اطلاعات خواسته شده را تکمیل و تصویر کلیه مدارک خواسته شده را آپلود نمایند. (بعد از دریافت اسامی پذیرفته شدگان از سازمان سنجش، به نودانشجویان پیامک ارسال خواهد شد و فایل راهنما در همین اطلاعیه درج خواهد شد)

لیست مدارک مورد نیاز در این مرحله عبارتند از تصویر کلیه مدارک زیر (شما می‌توانید مدارک زیر را تا قبل از اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته برای پذیرش غیرحضوری آماده کرده و بعد از اعلام نتایج در سامانه بارگذاری نمایید):

به مدارک ناخوانا و ناقص و تصاویری که نامنظم، ناهماهنگ یا متناسب با تصاویر نمونه در پیوست نباشد ترتیب اثر داده نمی شود. نمونه مدارکی که باید در مراحل ثبت نام آپلود نمایید.

 • دریافت معافیت تحصیلی ویژه آقایان:
  • کلیه دانشجویان پسر باید طبق مراحل زیر برای دریافت معافیت تحصیلی دوره کارشناسی اقدام نمایند.
   • 1 - مراجعه به دفاتر پلیس+10 جهت اخذ کد سخا
   • 2 - مراجعه به سایت https://sakha.epolice.ir جهت ثبت مشخصات دانشجو و درخواست معافیت تحصیلی
 • تصویر کلیه صفحات شناسنامه و کارت ملی
 • تصویر عکس پرسنلی
 • تصویر گواهی موقت پایان تحصیلات پیش دانشگاهی (مخصوص دانش‌آموزان قبل از دوره 3-3-6)
 • تصویر گواهی موقت پایان تحصیلات متوسطه
 • کد تاییدیه درخواست تاییدیه تحصیلی برای دریافت کد تاییدیه، باید در سامانه مربوط به سازمان آموزش و پرورش به آدرس http://emt.medu.ir ثبت نام کرده و پس از ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی ، کد پیگیری دریافت کرده و حین ثبت نام در دانشگاه، آن را در قسمت مربوطه درج نمایید. (دانشجویانی که مقطع پیش‌دانشگاهی را نیز گذرانده‌اند باید برای هر دو مقطع دیپلم و پیش‌دانشگاهی به صورت مجزا درخواست خود را در سامانه مذکور ثبت نمایند)
 • کد تاییدیه درخواست سوابق تحصیلی برای دریافت کد تاییدیه، باید در سامانه مربوط به سازمان آموزش و پرورش به آدرس http://emt.medu.ir ثبت نام کرده و پس از ثبت درخواست سوابق تحصیلی، کد پیگیری دریافت کرده و حین ثبت نام در دانشگاه، آن را در قسمت مربوطه درج نمایید. (دانشجویانی که مقطع پیش‌دانشگاهی را نیز گذرانده‌اند باید برای هر دو مقطع دیپلم و پیش‌دانشگاهی به صورت مجزا درخواست خود را در سامانه مذکور ثبت نمایند)
 • تصویر ریزنمرات پایان تحصیلات پیش دانشگاهی (مخصوص دانش‌آموزان قبل از دوره 3-3-6)
 • تصویر ریزنمرات پایان تحصیلات متوسطه
 • تصویر مدرک نظام وظیفه - این مدرک به صورت اختیاری برای نودانشجویانی می باشد که دارای کارت پایان خدمت یا معافیت یا ... می‌باشند.
 • تصویر حکم انصراف از دانشگاه محل تحصیل قبلی مخصوص دانشجویان قبولی مجدد در کنکور، که قبلا دانشجو بوده و از دانشگاه قبلی انصراف داده اند.
 • کارنامه سلامت جسم و روان (راهنمای تکمیل فرم در سایت مربوطه http://portal.saorg.ir/mentalhealth وجود دارد) - در این مرحله فقط نتیجه نهایی قابل قبول می باشد و فرم ثبت نام اولیه مورد قبول نمی باشد.
  • مراجعه به سایت سازمان امور دانشجویان در آدرس http://portal.saorg.ir/mentalhealth   و ثبت نام و تکمیل اطلاعات
  • تکمیل اطلاعات مربوط به کارنامه سلامت روان و دریافت فرم نتیجه نهایی کارنامه
  • تکمیل اطلاعات مربوط به کارنامه سلامت جسم و دریافت فرم نتیجه نهایی کارنامه

پس از پایان ثبت نام غیرحضوری، گواهی پذیرش غیرحضوری برای شما صادر می‌شود و پیامکی حاوی شماره دانشجویی و رمز سامانه گلستان برای شما ارسال خواهد شد.

 1. پرداخت شهریه دانشجویان شبانه (نوبت دوم) - اینترنتی

بعد از دریافت پیامک پایان پذیرش غیرحضوری، دانشجویان شبانه (نوبت دوم) باید با شناسه و رمز جدیدی که در مرحله قبل برای آنها پیامک شد، وارد سامانه گلستان شده و شهریه خود را به صورت الکترونیکی پرداخت نمایند.

مبلغ شهریه ثابت و متغیر دانشجویان شبانه (نوبت دوم) برای رشته های مختلف متفاوت می باشد. کلیه دانشجویان شبانه (نوبت دوم) باید طبق فایل راهنمای پرداخت شهریه، بعد از تکمیل ثبت نام الکترونیکی مبلغ یک میلیون و هشتصد هزار تومان به صورت علی الحساب جهت شهریه ثابت و متغیر به صورت الکترونیکی در سامانه گلستان پرداخت نمایند. مبلغ دقیق شهریه، بعد از انتخاب واحد توسط دانشگاه مشخص خواهد شد.

 1. انتخاب واحد توسط دانشگاه

بعد از پرداخت شهریه، انتخاب واحد نودانشجو توسط کارشناسان آموزش دانشگاه انجام خواهد شد.

دانشجو می تواند نتیجه انتخاب واحد خود را از طریق گزارش 78 (برنامه کلاسی) در سامانه گلستان مشاهده نماید و طبق آن در کلاس‌ها شرکت نماید. جهت مشاهده این گزارش بعد از ورود به سامانه گلستان در پایین‌ترین قسمت، مطابق تصویر زیر،

در قسمت شماره عدد 78 را تایپ کرده و سپس دکمه  را بزنید تا گزارش باز شود. در صفحه بازشده دکمه مشاهده گزارش  را در پایین کادر بزنید.

انتخاب واحد حداکثر 24 ساعت بعد از پرداخت شهریه انجام خواهد شد و پیامی در مورد برنامه هفتگی و واحدهای اخذ شده دریافت خواهید نمود.

 1. شرکت درکلاس‌ها -  کلیه کلاس های تئوری و عملی به صورت حضوری در دانشگاه از روز شنبه 22 مهر برگزار خواهد شد

 1. تحویل مدارک فیزیکی

بعد از تکمیل ثبت نام الکترونیکی و انتخاب واحد، تاریخ دقیق تحویل مدارک فیزیکی به دانشگاه، از طریق پیامک به دانشجویان اطلاع رسانی  خواهد شد. بعد از دریافت پیامک ذکرشده، باید کلیه مدارکی که در مراحل قبل ذکر شد را به صورت حضوری به آموزش کل دانشگاه تحویل نمایید.

کانال اطلاع‌رسانی پذیرش @nitpaziresh1402 در ایتا و تلگرام

شماره های تماس واحد پذیرش 01135501231 و 1225 و 1215 و 1216

شماره های تماس واحد نظام وظیفه 01135501223 و 1224

بایگانی آموزش کل 01135501214

فایل راهنمای کلیه مراحل ثبت نام غیرحضوری در سامانه گلستان، متعاقبا در همین اطلاعیه بارگذاری خواهد شد.

آموزش کل دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

کلید واژه ها: نودانشجو کنکور


( ۱۱۷ )